Ko esam paveikuši 10 mēnešu laikā: viss redzams kartē

Pēc neskaitāmiem lūgumiem (patiesībā tas bija tikai viens cilvēks (čau, Reini) pirms kāda pusgada) beidzot esmu izveidojis interaktīvu karti, kurā parādīti visi mūsu ceļojuma svarīgākie pieturas punkti. Tagad vari arī vizuāli redzēt, kur un pa kādiem ceļiem esam aizbraukuši. Rezultāts gan sanācis tāds nekonsekvents – vietām esmu atzīmējis pavisam nebūtiskus punktus, kur apstājāmies vien uz dažām stundām, un vietām esmu izlaidis vienu otru pieturu, kur pavadījām pat nakti (dažreiz vienkārši pats īsti nezinu, kur tieši atradāmies, hehe). Visas kartes ir iezūmojamas un izzūmojamas labākai pārskatīšanai, pie katra pieturas punkta pieliku bildi, īsu aprakstu vienā-divos teikumos un linku (-us), kas ved uz rakstu (vai noteiktu bildi fotoatskaitē), kur var par konkrēto vietu palasīt un uzzināt vairāk. Pie visas šīs informācijas vari tikt, uzklikšķinot uz pieturas marēķējuma – dzeltenās zvaigznītes.

Tā kā drīz pavasaris, tātad arī ceļošanas sezona, varbūt kādam mūsu kartes noderēs arī sava ceļojuma plānošanā vai vismaz radīs aptuvenu priekšstatu par kādu vietu/reģionu.

Īsumā pastāstīšu, kāpēc ceļojuma gaita attēlota nevis vienā kopējā, bet gan veselās trijās atsevišķās kartēs. Es, protams, varētu izlikties, ka tur slēpjas kaut kāda milzu loģika (piemēram, pirmās kartes maršruts izbeidzas vietā ar nosaukumu Doņi Muriči, tas, protams, ir loģisks noslēgums veselam ceļojuma posmam, haha), bet patiesībā ir tā, ka gūgles My Maps neļauj vienā kartē ielikt vairāk par desmit slāņiem, bet vienā slānī – vairāk par desmit maršruta galapunktiem, kas mūsu ceļojuma gadījumā ir daudz par īsu. Vājas iepriekšējās izpētes rezultātā, ierobežojumus atklāju tikai tad, kad pie tiem biju nonācis, un tajā brīdī jau vairs nešķita prātīgi daudzās iztērētās darba stundas vienkārši mest miskastē, un mainīt karšu veidošanas pakalpojumu sniedzēju.

Kartes sakārtotas hronoloģiskā secībā. Sāksim ar pirmo karti, kurā attēlots ceļš no mājām līdz pat jau iepriekš minētajai Doņi Muriči. Visu šo ceļu (neskaitot dažas vietas, piemēram, kalnu virsotnes, kur nekā citādi kā vien kājām piekļūt nevar) veicām savā maģiskajā busiņā.

Otrās kartes maršruts sākas no tās pašas vietas, kur beidzās iepriekšējais – Doņi Muriči. Šeit es izvēlējos gūgles ierobežojumiem parādīt vidējo pirkstu un maršrutu izbeigt tur, kur pašam gribas (nevis tur, kur ierobežojumi piespiež) – Batumi, Gruzijā. Jo tieši Batumi bija vieta, kur vēl pēdējo reizi mājām ardievas automobilim un tālāk devāmies ar sabiedrisko transportu vai stopiem.

Trešā karte, tātad, sākas ar nakts vilcienu Batumi-Tbilisi un nebeidzas nekur. Vēl neesam tik tālu tikuši, lai gūgle piespiestu mani veidot vēl ceturto karti. Ievēroji, ka daļa zvaigznīšu te pēkšņi ir sarkanas? Ar tām esmu atzīmējis vietas, kurās jau esam pabijuši, bet vēl neko neesam paspējuši par tām uzrakstīt/nopublicēt. Tikko blogā parādīsies raksts/fotoatskaite, zvaigznīte kļūs dzeltena, un tai, kā jau visām normālām dzeltenajām zvaigznītēm, pienāksies bilžuks, aprakstiņš un links uz rakstu. Droši vien pamanīsi arī, ka pa vidam starp visām dzeltenajām zvaigznītēm ielavījušās arī divas dzeltenas adatas (nezinu, vai tās ir adatas, bet noteikti atpazīsi), kuras norāda vienīgo ceļojuma posmu, ko nemērojām pa zemi. Nosacīti bīstamajām Baločistānas provincēm (viena Irānā, otra – Pakistānā) pārlidojām pāri tērauda putnā.

Ā, un, ja nu kādreiz sagribas atgriezties pie mūsu karšu pētīšanas un izmaiņu pārbaudīšanas, tad tās nebūs jāmeklē rakstu arhīvā, paskaties augšā – tur tagad ir īpašā sadaļa “Maršruts“, kur vienmēr būs pieejama visa tāpati informācija, kas sarakstīta un sazīmēta šeit.

P.S. Trešajā kartē arī nupat izbeidzās vietas, tātad, ja gribēšu zīmēt ceļus arī pēc Čanmajas Taizemē, būs jātaisa vēl ceturtā. Sasodīts!

14 komentāri rakstam “Ko esam paveikuši 10 mēnešu laikā: viss redzams kartē

  1. Man ir tikai 1 jautājums – ko darīja Karīna, kamēr tu vaiga sviedros darbojies, lai sataisītu šīs kartes? Aktīvi palīdzēja vai slinkoja? 🙂

    • Es tikmēr kļuvu par eksperti Teravādas budismā un dzimuma maiņas operācijās. Bet vispār es bažījos, ka varētu saņemt šo jautājumu 🙂

  2. Nez kāpēc Firefox šīs kartes negrib rādīt, bet Chromē viss OK.
    Cik ilgi jūs vēl plānojat ceļot? Iespējams, tas kaut kad kaut kur bija rakstīts, bet kaut kā neesmu izdūries šādai informācjai.

    • Hm, man darbojas visos populārākajos brouzeros. Saņēmu arī dažas sūdzības, ka telefonos neko nevarot redzēt, bet man viss visur rādās, nekādi problēmu nevaru reproducēt, tātad arī neko salabot. Patiesībā jau tas viss gūgles produkts, tā kā ar sūdzībām, lūdzu, pie viņiem, hehe.

      Tā, tagad par plāniem:
      Īsā atbilde – nezinu.
      Garā – sākotnēji bijām plānojuši ceļot apaļu gadu (no 25. aprīļa līdz 25. aprīlim), tāpēc arī lepni ceļojumu nosaucām par medusgadu. Tomēr tagad izskatās, ka vēl daudz no ieplānotā neesam paspējuši un tuvākā pusotra mēneša laikā nepaspēsim izdarīt (vēl no sākotnēji ieplānotā maršruta neesam paspējuši apmeklēt Malaiziju, Indonēziju, Vjetnamu, Kambodžu, Laosu) – nekādi nav iespējams apceļot veselu valsti nedēļā-divās, kas piespiež sistemātiski atpalikt no plāna arvien vairāk un vairāk.Tāpēc tagad štukojam visādus veidus, kā ceļojumu pagarināt:
      * niknāk ietaupīt – pēc pāris nedēļām dosimies padarīt brīvprātīgos darbus kādā no Taizemes salām, pretī saņemot bezmaksas naktsmītni un ēdienu; sabiedriskā transporta izmantošanas vietā esam sākuši vienmēr stopēt; cenšos iztikt bez kūciņām;
      * iegūt visus iegūstamos līdzekļus – sirsnīgi pildām nodokļu deklarācijas, lai VIDi atdod to, ko mums ir parādā; gribam pārdot brīnumaino ceļojambusiņu, ar ko iesākām visu šo avantūru – varbūt Tev vajag? hehe; cenšamies apzināt visus senos parādniekus;
      Nu, tā apmēram. Izkratīju sirdi, hehe.

      • Nē, brīnumaino ceļojambusiņu diez vai es varētu nopirkt (to labāk saglabāt nākamajiem ceļojumiem vai kā muzeja eksponātu), jo pats dzīvoju tālu no Latvijas, bet ziedot kaut ko noziedošu. Biju jau sen plānojis to darīt, bet ceļojuma sākumā domāju – kaut kad pēc tam, taču tad, lasot jūsu reportāžas, radās iespaids, ka ar līdzekļiem viss ir OK. Pirmajos rakstos/reportāžās finansiālās lietas un taupības pasākumi pavīdēja biežāk, bet pēdējā laikā tikai tādi faktu konstatējumi, cik kas maksāja, tāpēc domāju, ka vai nu naudas trūkums nav aktuāls vai ceļojums iet uz beigām.

        • Haha, tas gan nebija domāts kā pamudinājums uz ziedošanu!
          Sākumā vairāk sūdzējāmies par finansēm, jo nebijām pieraduši, ka tik bieži jāatsakās no kaut kā tāda, kas, dzīvojot mājās un strādājot kārtīgu darbu, ir pašsaprotams. Tagad, kad pagājuši jau tik daudzi mēneši dzīvojot par minimālām naudiņām, tas vairs nešķiet nekas īpašs. Piemēram, pāris dienas atpakaļ bijām Lampangā un kādā viesu namā par lētu naudu (~7 eur) dabūjām atsevišķu istabu (tualete/duša gan ārpus istabas) ar gaisa kondicionētāju, skapi(!!!) un lielu, ērtu gultu, un bijām tik priecīgi, ka neizvācāmies vēl četras dienas, lai gan sākotnēji bijām plānojuši tur palikt tikai divas. It kā nekas īpašs, parasta istaba, bet mūsu prasības pret lietām (īpaši naktsmītnēm) pa šiem mēnešiem ir nokritušās tik zemu, ka priecājamies par visādiem sīkumiem 🙂
          Turklāt jāatzīstas, ka vairs arī tik ļoti nepārdzīvojam, ja finansiālu apsvērumu dēļ nākas izlaist kādu svarīgu/skaistu apskates objektu, jo redzēts ir jau TIK daudz, ka tāpat visu atmiņā paturēt nesanāk. Lielās summas par ieejas maksām tērējam tikai tādiem objektiem, ko noteikti, noteikti jāredz vai kura apmeklējums bijis plānots vēl pirms ceļojuma uzsākšanas. Šad tad, pēc tam dzirdot stāstus, cik konkrētā vieta bijusi skaista, pēc tam nākas nožēlot, bet, nu ko, visu jau dabūt nevar! Par lētajām naudiņām (vai par velti) gan joprojām skrienam un lienam visur, kur vien var!

          • Skaidrs. lai nu kā, mans ziedojums tikko aizripoja uz Harija kontu. Iespējams, ka parādīsies tikai rīt. Lai izdodas pabūt visur, kur esat iecerējuši!

          • Jā, jā, saņēmu gan! Liels paldies! Tūdaļ arī sazināšos e-pastā par finansējuma izlietojumu un citām detaļām.

  3. Cita lieta! Vēlam šito uzturēt +/- dzīvajā, lai, atbildot uz jautājumu: “Kur tagad ir Harijs”, nebūtu jāsaka, ka kaut kur tur Āzijā.

    P.S. Arī viens cilvēks var izteikt neskaitāmus lūgumus!

    • Aha, karti papildināšu katru reizi, kad nopublicēšu kārtējo fotoatskaiti. Regulārākus apdeitus gan droši vien nesolīšu, jo man baigi švaki iet ar to solījumu pildīšanu (paskaties, piemēram, izmaksu sadaļu). Un sekošu līdzi, vai Tu gana regulāri manus apdeitus pārbaudi, hehe.
      Tikai veikli jāstaisa vēl nākamā, ceturtā, karte, lai varu arī vēl neaprakstīto maršruta daļu papildināt. Tagad, piemeŗam, jau esam Kačananburi, bet kartē tas vēl neparādās, jo gūgle.

Raksti mums komentāru

Tava e-pasta adreses netiks publicēta.