Fotoatskaite: Kā persiešu ģimene mūs adoptēja

Dārgie biedri,

Šobrīd sēžu uz jumta. Uz jumta ēkai, kuru Britu Indija atstājusi mantojumā Pakistānai. Pašā Lahoras viducī. Lahora ir kārtējā “viena no lielākajām pasaulē” pilsēta, gaiss ir slikts, satiksmes troksnis šausmīgs. Apkārt sēž vīri, kas ļoti aktīvi skatās Anglijas – Pakistānas kriketa maču televizorā, kas atrodas man aiz muguras, tāpēc mani nepamet sajūta, ka viņi kliedz tieši uz mani, nevis uz Pakistānas izlases spēlētāju neveiksmēm. Tādos apstākļos taču nav iespējams neko prātīgu uzrakstīt, tāpēc piedodiet man par vājo ievadu. Tomēr, domājams, atspēkošu to ar kuplo atskaiti, ko esmu sarakstījis pēdējās trīs dienas sēžot mierā un klusumā.

Pretēji plānotajam, esmu sastrādājis rekordlielu bilžu skaitu. Neskatoties uz to, ka plānoju saīsināt atskaišu garumu, lai beidzot izlīdzinātu laika starpību starp šodienu un pārskatāmo nedēļu (šobrīd tā ir jau trīs nedēļas!!!), netīšām sanāca salasīt par vienpadsmit bildēm garāku atskaiti, nekā iepriekšējo rekordisti. Tātad, brīdinājis un atbrīvojies no atbildības esmu, un, ja tev ir brīvs laiks 149 bilžu apskatīšanai, ķeries klāt:

 

 

10 komentāri rakstam “Fotoatskaite: Kā persiešu ģimene mūs adoptēja

  1. čau. ļoti interesanti. un smuki bez gala.
    zināšanai: ‘karavīrs’ = militārpersona, kamēr ‘zaldāts’ ir novecojis termins (aizguvums no citām valodām), bet ‘kareivis’ – zemākā dienesta pakāpe gandrīz visos pasaules valstu bruņotajos spēkos.
    Piedod, nevarēju noturēties.. 🙂

    • Par zaldātu zināju, par kareivi gan ne. Tencinu par manas zināšanu vācelītes papildināšanu! Dienesta pakāpes līdz šim tiešām pārzināju ļoti vāji. Tagad, protams, visu kārtīgi izpētīšu vikipēdijās.
      TOMĒR noturēties nevaru arī es – uzmanīgākie lasītāji, atšķirībā no tevis, droši vien pamanīja, ka vārds “kareivis” atskaitē nav pieminēts nevienu(!) reizi. Turpmāk, lūdzu, lielāku uzmanību pievērs diakritiskajām zīmēm, lai nabaga Endzelīnam vismaz mazliet atvieglotu kapā griešanos!

  2. oi, nu te atkal brīvdiena jāņem, lai izlasītu 🙂 Klau, bet zini, kā man bija, es kaut kad vienai lietuvietei šito teicu, ka visi vienmēr prasa par Lietuvu. Un viņa saka, ka nevar būt – ka viņai vienmēr visi uz vārdu Lietuva pārjautā- vai Riga? Tā ir kaut kāda lielo valstu sazvērestība, mūs speciāli jaukt un likt mums justies maziņiem un neciliem… 🙂

    • Par to Lietuvu tā patiešām ir ļoti bieži kad paskaidroju, ka esmu lietuviete man prasa “from Rīga? “.

    • Nu, Riga-Talinn-Kaunas (Viļņu točno nevienu neesmu dzirdējis piesaucam), viss viens, tās visas ir Lietuvas galvaspilsētas. Turklāt par lietuviešiem mūs sauc visās valodās – litauen, litvonija, etc. Pirms visām šitām Irānām, ļoti bieži ļaudis teica – ooo, Latvia – jūs tur ļoti labi basketebolu spēlējat. Tādās reizēs es atmetu ar roku un saku: Jes, jes, Sabonis. Nu, varbūt tas Porziņģis beidzot kaut ko izmainīs.

  3. Ja visās malās ir Down with USA persieši nepaliek dusmīgi ja viņus uzrunā angliski vai uzprasa “Do you speak English?”.

    • “Do you speak English” neesmu lietojis jau kādus vairākus mēnešus, tas tāds nelāgs ieradums, kas ātri vien atkrīt 🙂 Ja tu kādu uzrunā, nav jau vairs starpības, vai viņš runā vai nē, vienalga mēģinās visām vārītēm palīdzēt. Un bieži vien viens no pirmajiem jautājumiem ir apmēram “What country from?” Turklāt esmu novērojis, ka parastajiem mirstīgajiem nav itin nekādu iebildumu pret USA, viņiem visi ļaudis mīļi. Nevajag tikai iet ēkās, kurās piekabināti tādi propagandas plakāti, un tad viss ir ok.

  4. Ka tevi jupis, kas jums abiem pret tām zivīm? Visādus jogurtā mercētus jērus tik vien ēd.
    Ja nopietni, tad siekalas tek viena pēc otras. Daudzi ‘klasiskie’ tūristi drošvien daudzko no tā visa palaiž garām.

    • Man šķiet, ka arī ne-klasiskajiem tūristiem tā ir baigā laimes spēle. Citreiz gadās satikt pareizos cilvēkus, citreiz – ne.

  5. Ļoti interesanti. Gribēju vēl pateikt, ka karijs ir pirmais blogs, kuram regulāri sekoju līdzi, daudz iedvesmu uzsākt savu ceļojumu.

    Bet par to Rafaelu Šahnazarovu, kurš atzīmējies mūros – Google atrodams kāds pētījums par Austrumu un Dienvidu tautu pārstāvjiem 19.gs. Pie Rafaela vārda minēti 30 gadi un teikts tā: Piemēram, Persijas pilsonim armēnim Rafaelam Šahnazarova, lai pildītu kara dienestu, nācās atgriezties savā valstī.

Raksti mums komentāru

Tava e-pasta adreses netiks publicēta.