Fotoatskaite: Viesi no tālās Latvijas

Šonedēļ mums bija pavisam neparasta nedēļa – pirmo reizi uzņēmām viesus Āzijā un līdz ar to arī paši pārslēdzāmies atpūtnieku režīmā. Galvenais secinājums – tas nav priekš manis. Man labāk patīk sisties pa putekļiem un censties izdomāt, kā to vai šito izdarīt lētāk, kā redzēt un piedzīvot vairāk u.t.t. u.t.t. Katru reizi, kad sanāk pārvarēt sevi vai atrast ko unikālu ir tāda mazās uzvariņas sajūta, kas liek dzīties vēl vairāk un tālāk. Čillošana pludmalēs un visu lietu darīšana pēc principa “kā ērtāk”, liek man pēc tam mocīties pašpārmetumos (gan jau, ka tam visam saknes meklējamas kaut kādās psihes problēmās, hehe) par izniekoto laiku un citiem resursiem. Tomēr man liels prieks par iespēju šādi padzīvot un nonākt pie visādiem secinājumiem, un par to liels paldies mūsu viesiem! Vēl gribu norādīt, ka galvenajā attēlā redzamie brīnumi nav vis mūsu viesi, bet gan viņu atvestie ciemakukuļi. Par to arī vismilzīgākais paldies! Tātad – ko sadarījām “pludmales nedēļā”, vari izlasīt bilžu aprakstos:

22 komentāri rakstam “Fotoatskaite: Viesi no tālās Latvijas

 1. Paldies par stāstu! Interesanti, kā vienmēr. Man jau sen ir sapnis aizbraukt vai nu uz Taizemi vai Filipīnām, jo tās laikam ir drošākās Āzijas tropiskās valstis, bet nekad nav būts ārpus Eiropas tāpēc ir šaubas. Cik droši ir tur? Zinot, piemēram, Rīgas situāciju, ja pieņemam, ja Rīgā ir 100% droši, cik droši ir tur? 90%? 50% 200%? To jautāju tāpēc, ka noteikti negribētu braukt uz vietu, kur nepartraukti, izejot ārā, būtu jāiespringst par drošību. Par drošību, protams, jādomā vienmēr, bet nokļūt valstī, kur atpūtas vietā nepārtraukti būtu no kaut kā jāuzmanās, jāizvairās, nepavisam negribētos.

  • Bezgala droši! Kā saka – 0% noziegums, haha. Protams, ka noziedzība Taizemē pastāv, bet lielākoties tie ir smalkie noziegumi (ekonomiskie, tur kaut kādas korupcijas u.t.t.) vai ar narkotiku importu/eksportu saistītie. Tādi īsti ielas noziegumi ir šausmīgs retums. Droši vien nevajag pārāk vazāties pa visādām Patpongām ar pie cepures pieskočotu skaidro naudu, skaidrs, ka to gan kāds paņems sev, bet, ja veselais saprāts būs līdzi, tad kļūt par upuri noziegumam, vēl jo vairāk vardarbīgam, varētu būt visai sarežģīti. Gandrīz neiespējami, ja neceļo pa noteiktas interešu grupas tūristu iemīļotākajām vietām – Pataija, Puketa vai kaut vai tie paši Bangkokas prostitūcijas rajoni u.t.t.
   Lielisks avots šīs tēmas izpētei ir https://www.farang-deaths.com/ – tur aprakstītas visas Taizemē notikušās ārzemnieku nāves, pārsvarā sirdstriekas, negadījumi vēl šis tas, bet tiešām ir arī pāris slepkavības. Mans mīļākais fragments: A Russian tourist lost his life on Pattaya’s Beach Rd after he was fatally hit by a car driven by another Russian.

   Mans verdikts – salīdzinot, piemēram, ar Rīgu, Taizemē ir 500% droši. Vismaz es noteikti tur jutos piecreiz drošāk nekā jūtos Rīgā.
   Ā, vēl gandrīz aizmirsu – tur ir tāds musulmaņu ekstrēmistu kvartāliņš pie Malaizijas robežas Taizemes dienvidaustrumos, bet, ja tur nelien (tas arī nav pa ceļam absolūti ne uz kurieni), tad būs ok.

   Par Filipīnām gan ir cits stāsts. Paši gan tur nebijām, līdz ar to mans spriedums ir absolūti nepamatots un vērā neņemams, bet viens no svarīgākajiem Filipīnu neapmeklēšanas iemesliem bija tieši drošība. Pirmkārt, tur tas duče Dutarte plosās, tad vēl visādi terorisma riski (piemēram, Abu Sayyaf), aktīvs pirātisms Filipīnu teritoriālajos ūdeņos un visādas tādas lietas. Es zinu, ka būs daudzi ļaudis, kas teiks, ka Filipīnas ir superdroša valsts, bet tas noteikti ar noteikumu, ka zini, kur un kā braukt, lai neuzrautos uz teroristiem, pirātiem vai slepkavniekiem.

   • Imho, uz šo jautājumu atbildēt ir ļoti sarežģīti. Kāds tev veidotos iespaids par Latviju, ja tev parādītu tikai Olaini, Vecmilgrāvi un Viļānus? Atrast problēmas uz savu galvu var jebkurā vietā uz pasaules, ieskaitot Taizemi. Bet piekrītu, ka salīdzinoši drošāk ir gan.

    • Jebkurā Latvijas stūrī jebkurā diennakts laikā ir diezgan reāls risks uzrauties uz kādu aizpampušu dzērājpurnu, kurš labprāt katram pretīmnācējam iedala pa problēmai. Taizemē neko līdzīgu novērot neizdevās. Bet vispār nekur neesmu juties drošāk nekā Taizemē. Varbūt tikai Irānā.

   • Paldies par izsmeļošo atbildi Harijam un arī Vitālijam par komentāru. Jā, protams, es apzinos, ka neviena vieta nav 100% droša, it īpaši, ja esi tūrists, un uz problēmām var uzrauties jebkur. Par Taizemi aptuveni bilde ir skaidra un varbūt tai nobriedīšu. Par Filipīnām biju kaut ko lasījis un no lasītā sapratu, ka problēmas ir tikai vienā kaut kādā reģionā, bet laikam viss nav tik viennozīmīgi. Kādreiz bija sapnis aizbraukt uz Brazīliju, kas izplēnēja līdz ar olimpiskajām spēlēm, jo gan pirms spēlēm, gan to laikā bija daudz info par Brazīliju gan rakstu veidā gan video Youtube un es sapratu, ka laikam negribu braukt uz vietu, kur aplaupīšana uz ielas ir gandrīz vai normāla parādība.

 2. Īsti “neiebraucu” vai šis raksts ir jau kaut kas jauns vai tas vēl turpinās Jūsu lielā brauciena apraksts.

  • Raksts ir jauns, bet aprakstāmais vecs. Es biju sasolījies gan sev, gan citiem, ka aprakstīšu VISU ceļojumu, tāpēc cītīgi cenšos to darīt katru reizi, kad ir laiks un arī vismaz kāds bišķītis iedvesmas.

   • Es jau gandrīz nodomāju, ka esat jau atkal tālumā!
    Paldies! Jauks raksts! Gaidīšu nākamo!

 3. Smukas bildes un patīkami lasāmi teikumi, bet īstam, sevi cienošam raksta komentētājam, ir jāvelta skarba kritika autora virzienā. Baigi prasās kaut nedaudz mazāku pauzi starp publicētajām fotoatskaitēm, jo mūsdienu plašajā tīklotajā visuma gūzmā var paspēt aizmirst, ka tāds karijs.lv eksistē. Visādi citādi – laba pieeja stāstam un baigi forši, ka ir visādas nestandarta atkāpes, orģināla valoda utt.

 4. heh. Pēc tā ka pēc kādu 2-3 dienu “connection to database failed” uzraksta baudīšanas, lapa tomēr atgriezās, secinu, ka autors tomēr pieskata šo lapu. Tikai jaunu ierakstu nav gan.

 5. Nu jau apritējis pusgads kopš šis ir pēdējais ieraksts. Kauna nemaz nav? 🙂

  Ja nopietni, ceru, ka motivācija kaut kā tomēr atradīsies. Citādi droši vien arī par jaunākiem piedzīvojumiem rakstīt neērti, ja iepriekšējie apraksti vēl nav pabeigti.

 6. Jā, liekas, ka turpinājumu vairs nebūs.
  Cik var saprast no bildītēm instagramā vīra kungs ir atradis piemērotu sev darbu (tūrisma gids!) un bezmaksas braukā pa pasauli par to vēl saņemot samaksu, bet sievas kundze kaut kur klīst arī pa pasauli ar draudzenēm (?).

  Nedomāju, ka vairs var normāli “rekonstruēt” ceļojuma gaitu sīkās niansēs, ja pa ceļam nav veikti pieraksti (audio, video vai papīra veidā). Jauni iespaidi jau sen būs guvuši virsroku pār lielo ceļojumu 🙂

 7. Mazlietiņ komiska liekas Harija agrāk teiktā frāze, ka “līdz ziemassvētkiem jau nu visi stāsti būšot izstāstīti”

  🙂

  Kārtējie Ziemassvētki tikko pagāja. He he.
  Tiešām RIP.

 8. Harijs, cik noprotams, tagad strādā par gidu un ceļo joprojām (tikai tagad tas ir darbs). Par Karīnu neko nezinu.

Raksti mums komentāru

Tava e-pasta adreses netiks publicēta.