Fotoatskaite: Taizeme – siera, kafijas un trotuāru valsts

Sveicināti,

Lai gan nedēļas lielo pusi pavadījām Mjanmā, šīs atskaites lielākā zvaigzne ir Taizeme, jo pēc vairākiem mēnešiem nabagu un/vai musulmaņu valstīs, mēs beidzot, beidzot, beidzot esam civilizācijā! Siers, kafija un trotuāri, protams,  nav tas, kas visvairāk raksturo Taizemi, bet tās bija lietas, par kuru eksistenci bijām praktiski aizmirsuši, un te pēkšņi… Tu nevari iedomāties, cik trotuāri ir forši! Nu, jā, bet ļaudis jau novērtē lietas tikai tad, kad tās pazaudē.

Labi, pietiek muldēt, skaties, kā mums gāja starp Mjanmu un Taizemi:

26 komentāri rakstam “Fotoatskaite: Taizeme – siera, kafijas un trotuāru valsts

  1. O, labais!
    Likās, jau ka esat kaut kur pazuduši.
    Oho, 7 nedēļas Taizemē tas Jums tā +- bija ieplānots vai “tā sanāca” (jo ļoti patika/lētas cenas vai kāds cits iemesls?)

    • Nebija, nebija ieplānots, bet divas nedēļas pagāja iegūstot un ārstējot Harija denges drudzi, tad nedēļu pavadījām atpūšoties ar atbraukušajiem draugiem no Latvijas, vēl dienas piecas nosēdējām mazā pilsētā ziemeļos un vēl kādas sešas dienas pagāja ēdot. Beigās sanāk ierastās 30 dienas. Taizemē arī bija garāka vīza, līdz ar to ļāvām vaļu slinkumam. Bet vispār Taizemes ziemeļos es arī gadu nosēdētu 🙂

      • Par to neganto drudzi vēl mazliet sīkāks komentārs arī noderētu – simptomi bija kādi – tādi ka uzreiz bija skaidrs, ka kaut kas nav labi vai sākumā it kā nekas un tad palika arvien sliktāk?
        Gribētu zināt rīcības plānu šādos gadījumos. Uzreiz gājāt meklēt dakteri vai kādas dienas nogaidījāt, jo nesapratāt kas tas ir? Cik ārstēšana izmaksāja aptuveni, vai to sedza (segs) apdrošināšana vai pašiem jāmaksā?

        Man gadījās saaukstēties vasaras vidū Ķīnā (slikti panesu kondicionierus), tiku uz pekām ar vietējo zāļu palīdzību pāris dienu laikā. Odu lietas, protams, ir bišķi cits stāsts.

        • Aha, lepnā slimnīca (ar seksīgām māsiņām) visu to slimošanu padarīja daudz vieglāku. Turklāt man bija tas “vieglais” variants, bez iekšējām asiņošanām un tā. Vienīgais, kas asiņoja – smaganas. Citiem iet daudz grūtāk nekā man. Bet vēl citi izslimo dengi pāris dienas paguļot hostelī, bezatbildīgie mērgļi!

      • P.S. Atvainojos par tik liberālu attieksmi pret divdabja teicienu atdalīšanu ar komatiem. Man ir gramatikas malārija.

        • Nojaušam, ka drudzis tika saķerts Koh Lantas salā, kas esot izslavēts denges perēklis. Harijs vienkārši vienu dienu sajutās vājš, vakarā sākās gripai līdzīgi simptomi, kas nepārgāja arī nākamajā rītā. Uzreiz bija skaidrs, ka kaut kāda odu kaite, tāpēc ilgāk negaidījām un sazinājāmies ar apdrošināšanu, sagaidījām atbildi ar slimnīcas nosaukumu, kurai jau bija nosūtīta garantijas vēstule un devāmies turp. Ārstēšana izmaksāja aptuveni 1500 eiro, ko arī apmaksāja apdrošināšana (kas savukārt mums abiem uz 9 mēnešiem bija izmaksājusi zem 700 eiro). Harijs pats tagad saka, ka viņam nav nenormāli sliktas atmiņas par ārstēšanās laiku. Bet tas tāpēc, ka slimnīca bija ārkārtīgi lepna 🙂

  2. Ja nu kas, Latvijā pašreiz plkst. 22:03 ir 9 grādi silts. Līst lietus un pūš vējš. Bet man tiešām patīk šāds laiks, super! Grūti izturēt man tipiskās Latvijas vasaras (ar lielajiem plusiem). Āzija – tā ir cita lieta… Grādu tur ir vairāk, bet sajūta pavisam cita. Jūsu bildes ir kā no citas pasaules nākušas 🙂

    • Ā, nē, man ir tieši otrādi. Viens no iemesliem, kāpēc negribu braukt mājās, ir tās aukstās vasaras, par ziemām nemaz nerunājot. Tomēr iemesli “par” braukšanu mājās šobrīd jau sakrājušies vairāk nekā “pret”.

  3. Beidzot Taizeme! Man tā 2 nedēļu laikā kļuva tik mīļa, ļoti sapņoju atgriezties, būs interesanti palasīt jūsu iespaidus. Pārsteidza, ka kokospalmas tikai tur ieraudzījāt, vai tad Birmā nebija?

    • Bija un arī banānu palmas bija, bet vīrieši, šķiet, tādus sīkumus neievēro.

      • Tikmēr sievietes, šķiet, neievēro tādas detaļas kā “pārāk daudz”, kas nozīmē, ka redzējis tomēr biju. Banānu palmu nekad nevar būt pārāk daudz.

  4. Paldies par atbildēm!
    Kad ceļojums būs noslēdzies un būsiet atpakaļ Latvijā noteikti gribētu kādu apkopojošo rakstu, cik šis fantastiskais piedzīvojums kopā ir izmaksājis naudas izteiksmē. Ja iespējams, tad to apkopojot plus mīnus pa lielām pozīcijām, bet ja nē, tad vismaz pavisam kopējo ciparu (ieskaitot visus tēriņus pirms brauciena – apdrošināšana, kaut kādi busiņa remonti/uzlabojumi u.t.t.).

    • To visu noteikti nopublicēšu, jā. Cītīgi pierakstu visas izmaksas, pat vissīkākos pirkumus, visu, visu. Tikai vēl paies laiks, kamēr tikšu galā ar visām atskaitēm, kartēm, un tad ķeršos klāt izmaksām. Tāds normāls budžeta pārskats droši vien būs jāgaida līdz ziemassvētkiem 🙂

      • Tas nekas, galvenais lai būtu. Man pašam ir jau 3 gadu ieradums pierakstīt savus izdevumus/ieņēmumus Android programmā (Pocket Budget Pro) – ļoti ērti, pārskatāmi – 10/10. Viss smuki pa kategorijām, kuram pats esi definējis. Varu jebkurā laikā paskatīties, pirms cik ilga laika esmu pircis, piemēram, konkrētus apavus (starp citu normāli nenokalpoja pat gadu, ehh…) un tamlīdzīgi.

        Šāda pierakstīšana ļoti labi noder, lai saprastu kopējo bildi ilgtermiņā lai saprastu atbildi uz galveno jautājumu – kur pazūd nauda? Piemēram, zinu, ka varu daudz ietaupīt nedzerot kafiju. Ko es pašreiz arī daru – nedzeru kafiju vispār (līdz kaut kādam nākošajam “klikšķim”, kad atkal sākšu to dzert.

  5. Nolēmu nedaudz paķircināt Hariju ar ziņu, ka tikko dabūju īsto Jāņu sieru, mmmmmmmm, ļoti labs ! 🙂

    Tiešām nesaprotu, kā aziāti iztiek bez siera. Siers ir kaut kas tāds, ko var ēst un ēst un nekad neapnīk, jo tam ir tik daudz variāciju un garšu.

  6. Pingback: Ierakstu izlase #16 - Stacija

  7. Super! paldies par atskaitēm! Saprotams, ka nets utt. Jā, man arī būs interesanti uzzināt kopējo matemātiku☺Par to netu, es tapėc, ka reti atskaitaties?

    • Nu, tas jau ne tikai neta dēļ vien, arī tāpēc, ka vienkārši nesanāk laika. Lai uzrakstītu tādu puslīdz pieklājīgu atskaitīti, man vajag vismaz pusotru dienu, un ar visu, kas notiek visapkārt, nepietiek ne laika, ne enerģijas. Ja pēc atgriešanās mājās turpināšu rakstīt ar tādu pašu regularitāti, tad tā arī varētu apmēram būt, ka līdz gada beigām visu pieveikšu!

  8. Jauki! Taizeme man varētu patikt, jo man ir svarīgi, lai būtu kafija, siers un trotuāri.

    Bet par banāniem – tās nav ne palmas, ne koki, bet zāle – milzīga zāle, kas nokalst, kad ir beigusi ražot un blakus izdīgst jauna zāle.

  9. Khm, man jautàjums par vîzu.. Lasu, ka vîzu iegûst turpat uz vietas, iebraucot valstî, bet ar tàdu var uzturéties 14 dienas.. Ir arî, kas saka, ka pietiek tikai izbraukt àrà un iebraukt atpakalj, ka automàtiski vîza tiek ‘pagarinàta’ atkal uz 14 dienàm. Un tà varot darît n-tàs reizes. Vai tà ir taisnîba arî 2016. gadà un kàda jums bija vîza, kur kàrtojàt?

    Merci! 🙂

    • Tieši tā, on arrival vīza ir derīga 14 dienām, bet to uz vietas var pagarināt par vēl 7 dienām, tā kā, ja plānotais Taizemē pavadāmais laiks nav ilgāks par 3 nedēļām, ar to pilnīgi pietiek.
      Nākamā iespēja ir jau minētais izbraukšanas-izbraukšanas variants, tā var ik pa divām nedēļām aizbraukt, piemēram, uz Malaiziju (tur LR pilsoņiem vīzu nevajaga) un braukt atpakaļ. Ja no dienvidiem (visām tām salām u.t.t.), tad ir ok, bet, ja jābrauc no Bangkokas vai Ziemeļtaizemes, tad brauciens vien aizņems vairāk par diennakti. Vēl viens variants, lai nebūtu jāčakarējas ar tām 14 dienām, no Taizemes aizbraukt uz Džordžtaunu (tas ir Malaizijā, kādus 200km no Taizemes robežas, ar kuģīti braucot, sanāk vēl tuvāk), palikt pāris dienas tur un nokārtot jaunu 60-90 dienu vīzu Taizemes vēstniecībā.
      Mēs vīzu kārtojām Jangonā (Mjanmā), mums iedeva uzreiz 60 dienas (dažiem mēdz iedot 90) ar single entry. Ja nepietiek vēl arī ar 60 dienām, tad vislabāk vīzu nokārtot jau pirms braukšanas, savas rezidences valstī (Latvijas gadījumā tas būtu Oslo, jo tik mazās valstīs kā Latvija atsevišķas vēstniecības nav), tad var dabūt vīzu uz pus gadu un ar multiple entry, kas nozīmē, ka reāli, ja pamanies izbraukt no Taizemes (kaut uz to pašu Malaiziju) vīzas derīguma termiņa dienā, kopā var Taizemē palikt uz 9 mēnešiem!

      • Super, paldies liels par izvérstu skaidrojumu! Un kà ar cenàm, cik jûs maksàjàt par 60 dienu vîzu?
        Tai 14 dienu variantà ar izbraukshanu un iebraukshanu valstî, katru reizi iebraucot un taisot jaunu 14 dienu vîzu, tak jàmaksà, vai ne? Diezin vai, ka ir, kà Singapûrà, kad nekas nebija jàmaksà un tàdéjàdi varéja ‘pagarinàt’ vîzu n-tàs reizes.. ?

          • Izskatās, ka esmu samuldējies, un Latvijas pilsoņiem nepienākas VOA pagarināšana. Tomēr izbraukt/iebraukt drīkst. Katru reizi par vīzu jāmaksā 1000 bāti (~25 eiro), un jābūt gatavam pēc pieprasījuma uzrādīt pietiekamus līdzekļus sevis uzturēšanai Taizemes Karalistē – 10 000 bātu. Der arī izdruka no internetbankas, bet pieņemu, ka ne vienmēr robežsargs saprastu, kas viņam tiek rādīts. Ja ierodies ar lidmašīnu, tad jāuzrāda arī derīga biļete lidojumam prom no Taizemes (un lidojumam, protams, jābūt ne vēlāk kā pēc divām nedēļām).
            Mēs par savu vīzu maksājām 50 USD, saņēmām to 2 dienu laikā, viss ļoti vienkārši, nekas nav ne jāuzrāda, ne jāpierāda. Tā kā domāju, ka, ja vien plāns nav lidot turp-atpakaļ un palikt Taizemē ne ilgāk par divām nedēļām, noteikti ir vērts vīzu sagādāt jau pirms tam.

  10. Divas dienas mūs moka +35C, beidzot šodien rīts aust lietains un tikai +20C. Pēc garām brīvdienām jāiet uz darbu, jo ir pirmdiena. Atveru pastkastīti – un tur, pastkarte no Brunejas. No BRUNEJAS! Vairs dienai nav ne vainas un nav jau arī nemaz tik drēgns. Jo manai kolekcijai ir papildinājums no jaunas valsts. Paldies jums abiem milzīgs par pastkarti no Brunejas un ūdens pilsētas, kur 20’000 cilvēku dzīvo uz ūdens! Lai jums jauks ceļojuma turpinājums! Turu īkšķus, ka sastapsies vēl daudz tādu mazo lietu, kas iepriecinās (tik pat ļoti kā trotuārs pēc necivilizētām valstīm 🙂 )

  11. Gandrīz 3 dienas virtuālajā vidē Jūsu blogā.. Dikti patika, paldies, dzīvoju līdz no sirds.. Vien nevarēju sagaidīt, kad beidzot tiksiet no Indijas megapolēm prom. Brīnišķīgas reportāžas un klātesamības sajūta nebija nozagta 🙂

    Traki par to sasirgumu un slimnīcu, bet, cik noprotu, tiki tai ārzemnieku/apdrošināšanas gadījumu slimnīcā, kas tieši tādam mērķim tur ir- par glaunu servisu un labiem dakteriem tiešām grēks sūdzēties. Cienā pat ar saldējumu uzgaidāmajā telpā..

    Katrā ziņā, cik no līdz šim teitan lasītā par Taizemē būšanu, man līdzīga frekvence, dikti silti sirdij palika, šoziem tur biju.

    Paldies, rakstiet vēl!

Raksti mums komentāru

Tava e-pasta adreses netiks publicēta.