Izmaksas

Pagaidām esmu apkopojis tikai pavisam lielos un apaļos ciparus, bet kaut kad drīzumā paanalizēšu visu kārtīgāk, sataisīšu skaistus grafikus u.t.t. Tad jau par to arī lepni ziņošu un sūtīšu jūs atkal šeit. Pagaidām jāiztiek ar to, kas ir. Tātad. Mūsu ceļojums (un tāpēc arī ceļojuma izmaksas) ir sadalīts divos posmos:

Pirmais posms, kurā pārvietojāmies ar busiņu un turpat arī nakšņojām, un otrā, kur nakšņojam hosteļos/viesnīcās un pārvietojamies sabiedriskajā transportā vai stopiem. Pirmajā posmā bijām nosprauduši mērķi – iekļauties desmit eiro budžetā (degviela skaitās vēl atsevišķā budžetā, jo visādu objektīvu apsvērumu dēļ ikdienas tēriņos to iekļaut negribēju), un to veiksmīgi sasniedzām: no 25. aprīļa (ceļojuma pirmā diena) līdz 4. oktobrim (diena, kad atvadījāmies no sava busiņa) vidēji dienā iztērējām 9,78 eiro! Tas ir 4,89 katram!

Otrais posms, kurā pie ikdienas tēriņiem skaitām arī transporta un nakšņošanas izdevumus. Sakarā ar jaunajām ikdienas izmaksām, noteicām arī jaunu sasniedzamo mērķi – 20 eiro dienā. Ar šī mērķa sasniegšanu ne tuvu negāja tik labi kā ar pirmo mērķi – no 5. okotbra līdz 10. jūlijam (ceļojuma pēdējā diena) vidēji dienā tērējam 25,42 eiro. Tas ir par 5,42 vairāk nekā bijām iedomājušies, bet 12,71 eiro uz personu dienā, vienalga, manuprāt ir diezgan labs rādītājs, vēl jo vairāk labs, ja ņem vērā visus tos “budžeta ceļotājus” un viņu ieteikumus par lētu ceļošanu (smalkāk par šo tēmu Karīnas rakstā šeit). Turklāt, pat mazliet uzmetot aci izmaksu tabulām, skaidri redzams, ka vidējā dienas tēriņu līkne ļoti strauji iet uz augšu no apmēram tā brīža, kad saslimu ar dengi, un ieguvām iespēju nedēļu padzīvot lepnos apartamentos slimnīcā. Pie komforta pierod ātri, un pēc tam vairs negribas atkal no tā atteikties. Ja jūs gribat iepazīties ar īsteniem budžeta ceļotājiem, noteikti apmeklējiet šo feisbuka lapu, te jaunieši dedzina tā, it kā rītdienas nebūtu! Tomēr ikdienišķās izdzīvošanas un pārvietošanās izmaksas nav vienīgais, kas sastāda ceļojuma izmaksas.

Rēķinot visu kopā, t.i., ikdienas izdevumiem pieskaitot arī visas nepieciešamās apdrošināšanas, degvielas izmaksas, medicīnas preces un pakalpojumus, dāvanas draugiem, automašīnas remontu, visādus pasta pakalpojumus, dārgas kuģu biļetes, tālsatiksmes vilcienus, kā arī divus lidojumus (jā, nobijāmies šķērsot Irānas-Pakistānas robežu pa zemi, un Dienvidķīnas jūru pa pirātu nosētajiem ūdeņiem) un citus “lielos” izdevumus, kopējā iztērētā nauda par visu ceļojumu ir 13371 eiro un 3 centi. Sākumā varbūt liekas daudz (sanāk nopirkt nelietotu mašīnu!), bet atkal visu sadalot uz cilvēkiem un pa dienām (€15,09), nedēļām (€105,64) vai mēnešiem (€452.74), sanāk stipri mazāk, nekā tērējām pirms ceļojuma, tepat mājās, Rīgā. Tādi, lūk, cipari!

Esmu sagatavojis arī garu, garu sarakstu, kur pierakstīti VISI mūsu ikdienas izdevumi. Sākumā izdevumus pierakstīju tikai savām vajadzībām (tāpēc nopirkto lietu nosaukumi kādreiz var būt nesaprotami (tikai man saprotami) vai smieklīgi, otrajā posmā pat arī kļūdaini, jo visus izdevumus pierakstu telefonā, un ar maniem resnajiem, līkajiem pirkstiem to nav nemaz tik viegli izdarīt), un tikai pēcāk izdomāju, ka gribu padalīties izmaksās arī ar citiem, un tam ir pavisam nopietni un pamatoti iemesli:

 1. Ja kāds domā par došanos lielajā, ilgajā ceļojumā, bet vēl šaubās, tad šeit var redzēt pierādījumu tam, ka tas ir izdarāms, un ir izdarāms par lētām naudām. Internetos par šo tēmu ir kaudzēm pārpratumu un dažādi interpretējamu informāciju (par to vari vairāk lasīt Karīnas izmaksu padomu rakstā šeit.);
 2. Ja kāds plāno doties, piemēram, uz Albāniju, bet nevar sarēķināt, cik jāņem līdzi naudas, jo nezina, cik Albānijā maksā maize un piens, tad šeit var gūt aptuvenu priekšstatu par cenām konkrētajā vietā;
 3. Visiem taču patīk rakņāties citu netīrajā veļā. Te mēs dodam iespēju pilnībā izvandīt mūsu veļas grozu, un šausmināties par ačgārni iztērētiem līdzekļiem. Nu vai vienkārši izsmiet par to, ko ikdienā ēdam u.t.t.

Saraksts, tātad, atrodams šeit – Izdevumi pa dienām.

Pirmā iepazīšanās ar Piedņestras naudu. Plastmasas trinītis! Ir arī piecīši un viena rubļa monētas. Man šķiet, ka šos nevar saukt par monētām, bet tiešām nezinu, kādu vārdu lai lieto. Plastmasas nauda. wtf. Katram nominālam ir cita krāsiņa un formiņa arī.

Pirmā iepazīšanās ar Piedņestras naudu. Plastmasas trinītis! Ir arī piecīši un viena rubļa monētas. Man šķiet, ka šos nevar saukt par monētām, bet tiešām nezinu, kādu vārdu lai lieto. Plastmasas nauda. wtf. Katram nominālam ir cita krāsiņa un formiņa arī.

7 komentāri rakstam “Izmaksas

 1. 13. aprīlis – trako zāles. Vai tā kādam kā palīdzība vai dāvaniņa???? 15.marts vnk iespārda, vai tiešām bija tāds pirkums ma…..kas par 10.11.euro un kuram Tu, Harij, tās uzsauci ??? Tad vēl – veca desa, sūda kociņš….u.t.t. Nekad iepriekš nebūtu domājusi, ka iespējams tā sasmieties par ikdienas tēriņu uzskaiti. Bet, to jau var tikai Harijs !!!

  • Lai uzzinātu atbildes uz šiem jautājumiem, jāturpina sekot blogam karijs.lv! Hahaha
   Bet īstenībā – kā jau sākumā minēju – daļa nosaukumu ir tikai man saprotami kodi. Pierakstu visas izmaksas ātri, ātri telefonā, kā nu ar līkiem pirkstiem sanāk, tā sanāk. Sākumā katru kļūdaino/nesaprotamo rindu pēc tam datorā pārlaboju, bet tagad nekādi nesanāk laika. Re, kā iet ar atskaitēm – tūdaļ jau būšu iepalicis par trim mēnešiem! Tāpēc tādi sīkumi kā izmaksas vispār tiek atliktas nostāk. Kad tiksim mājās, tad jau visu salabošu sakārtošu, izanalizēšu un publicēšu secinājumus. Tā man gribētos ticēt, hehe.

 2. Palasīju martā, kad bijām! Liekas, ka tikai vakar, jo, palasot izmaksas, viss ataust atmiņā!

 3. Pingback: Dusmīgs, bet dzīvs - Karijs

 4. Vienīgais, ko es gribētu redzēt vēl papildus izmaksu sadaļā, būtu summu pieraksts vietējās valūtās, jo kad pašam jāceļo uz zemi X, tad praktiski ir zināt, cik kaut kāda prece maksā vietējā valūtā, nevis eiro. Protams, pierakstot arī atbilstošu pārrēķinu uz euro.

  Nu vismaz es tā būtu darījis.

  • Ar vietējām valūtām bieži vien ir tā, ka to kursi ir gana nestabili, lai informācija par izmaksām būtu totāli aplama jau pēc gada. Kamēr rēķinot visu eirikos, plus mīnus iztērētās summas būs līdzīgas tām, ko esmu norādījis šeit.

Raksti mums komentāru

Tava e-pasta adreses netiks publicēta.